Profesyonel Koçluk

Performans ve Yaşam Koçluğu

İnsanlar değişime değil değiştirilmeye karşı koyarlar. Sen hayatında neyi değiştirmek istiyorsun? Planlamak istediğin, bir türlü hayata geçiremediğin düşüncelerin orada duruyor ve seni bekliyor. Öz yeterliliğinin farkına varıp, hedef koymak ve gerçekleştirmek için seni durduran ne?

İnsanlar kendi değer ve inanç sistemleriyle var olur, hayatlarını şekillendirir ve kendi kültürlerini aktarırlar. Bu değerlerin seni destekliyor mu? limitliyor mu? Hedef ve başarma arzusu senin için gerçekten ne ifade ediyor? Zihnindeki varsayımı nasıl doğrulayabilir ya da çürütebilirsin? Düşünme ve yorumlamalarının hayatını nasıl şekillendirdiğinin farkında mısın? Öğrenici misin, yargılayıcı mı?

Bu sorulara cevap ararken yalnız değilsin. Uyguladığım koçluk metodlarıyla farklı sektörler ve farklı pozisyonlardan birçok danışanla kendi öz farkındalıklarını keşfettikleri bire bir görüşmeler geçirerek karşılıklı öğrenmenin haz ve mutluluğuna vardık. Sen de hayatında değişim yaratmaya bir soru kadar uzaktasın…

 

 

Mentor Koçluğu

 

ICF Temel Yetkinlik becerileri ve ICF Davranış Kuralları hakkında netlik kazanmak koçluk temel ilke ve prensipleri doğrultusunda profesyonel olmak için atılan ilk adımdır.

ICF’i tanıyan, etik standart ve yükümlülüklerini kabul eden, Koçluk ve Mentorluk alanında 600 saat eğitim almış, diploma sahibi ilk Türk Koç olarak bire bir yapacağımız görüşmelerle tecrübe ve bilgilerimi sizlerle paylaşıyorum.

En büyük tutkum ve heyecanım, becerilerimi ve uzmanlıklarımı geliştirirken yaptığım her işi bilginin gücüne dayandırarak gerçekleştirmektir.

Profesyonel Koçların bilgiye dayanan koçluk felsefesini yaygınlaştırması ve uygulaması da bir koç olarak hedefimdir.

Sen de koçluk için profesyonel bir bakış açısı kazanmak ve uygulamaları epistemolojik çerçevede anlamak ve koçluk uygulamalarında yansıtmak istiyorsan benimle iletişime geçebilirsin.